11946/​103

Christian Hornemann, efter

Christian-Frédéric, ca. 1813. Usign. Kobberstik, trykt i farver. 33,5×26. Plademål 22×15.

Litteratur: N.L. Faaborg: Danske grafiske portrætter, nr. 1821.

Misfarvning, skjolder og pletter. Smårifter langs siderne. Ramme med patina og enkelte afslag.

Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK