11946/103
Christian Hornemann, efter
Christian-Frédéric, ca. 1813. Usign. Kobberstik, trykt i farver. 33,5×26. Plademål 22×15.
Litteratur: N.L. Faaborg: Danske grafiske portrætter, nr. 1821.
Misfarvning, skjolder og pletter. Smårifter langs siderne. Ramme med patina og enkelte afslag.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag