895/687
Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)
“Komposition. Bangkok”, 1968/69. Sign. Helge Ernst samt sign. på bagsiden Helge Ernst med titel og årstal. Olie på lærred. 89×146.
Mindre krakeleringer.
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020
Vurdering
Hammerslag