877/751
Samuel Joensen-Mikines (f. Mykines 1906, d. København 1979)
“Vestanbrot”, Færøerne. Sign. S. J. Mikines. 1959. Med dedikation på bagsiden. Olie på lærred. 35×60.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag