2448/​51

Ni tabatierer heraf seks, primært franske, i emaljearbejde med blomster-, landskabs- og personsceneri, monterede med forgyldt metal, derudover to af porcelæn L. 7 og 8,5 cm samt en konkylie med svensk sølvmontering, Göteborg 1898 L. 9 cm. 19. årh. (9)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Tabatierer af emalje heraf tre med rep. alle med revner og krakeleringer. Rektangulær tabatiere af porcelæn med rep. Konkylien med rep.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?