2031/82
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
Forårsmarker ved herregården Rodsteenseje. Sign. Holger H. Jerichau. Olie på lærred 40×57.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag