2039/16
Marcus Bech Fritz (f. Aarhus 1868, d. sst. 1942)
“Fra Moesgaard skov en eftermiddag”. Sign. Marcus Fritz 1896. Olie på lærred. 122×141.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Stifthuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud