2023/​276

Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)

Skovparti med nøgne træer, skitse. Usigneret. Olie på lærred. 33×46.

Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag