2023/276
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Skovparti med nøgne træer, skitse. Usigneret. Olie på lærred. 33×46.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag