2014/831
“Partner”. Et par armstole med stel af matforkromet stål med returdrej, betrukket med sort skind. Model EJ 70-R. Samt rundt sofabord med glasplade. Udført hos Erik Jørgensens Møbelfabrik, Svendborg. H. 53. Diam. 105. (3)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||