1805/​741

Johannes Andersen (f. 1903, d. 1991, Møbeldesigner)

Sofabord af teak i let konveks form. Udført og mærket hos C.F. Christensen, Silkeborg. H. 50. L. 160. B. 58/63.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Brændmærker.

Moderne kunst og design, 30. januar 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK