2442/733
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)
“PK 61”. Kvadratisk sofabord med stel af stål og plade af klart glas. Formgivet 1956. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2013. H. 33. L. 80. B. 80.
Serienr. 11000201164.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering