2045/446
Empire bord af mahogni, balusterformet stamme afsluttet på trepas fod, hjul af messing. 19. årh. H. 66. Diam. 79.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Enkelt manglende liste.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag