2039/​72

Et par tallerkener af sølv, fane smedet med rocailler og bladværk. Graveret med våbenskjold. Wien, 19. årh.s slutning. Diam. 20,5. Vægt ca. 595 gr. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

2.100 kr.

(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.