2039/72
Et par tallerkener af sølv, fane smedet med rocailler og bladværk. Graveret med våbenskjold. Wien, 19. årh.s slutning. Diam. 20,5. Vægt ca. 595 gr. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag