2312/42
Tysk kaffe- og theservice af sølv, drevet med guirlander og kranse med sløjfer, nederst graveret med akantusblade, lågknopper i form af agern, bestående af kaffekande, thekande, sukkerskål samt flødekande. Vægt ca. 1682 g. 20. årh. H. 10–18. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag