2143/926
Albert Naur (f. København 1889, d. Hellerup 1973)
Portræt af en kvinde i blå kjole. Sign. Naur, 46. Olie på lærred. 96×67.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Enkelte retoucheringer.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud