2438/​237

Jubilæumsskeer, flere af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde, A. Michelsen m.fl. Vægt 441 g. (10)

Bestående af: Christian X og dronning Alexandrine, sølvbryllup 1923 Frederik IX og dronning Ingrid, sølvbryllup 1953 Prinsesse Margrethe 18 år, 1958 Replica: Christian X og dronning Alexandrine To skeer, markerende året 1912 Julen 1927 Julen 1937 Julen 1959. Derudover en ske, Frigast, Københavns bymærke 1959.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?