2434/179
Eduard Weber (f. 1865, d. 1940)
Knælende kvinde med skildpadde. Skulptur af patineret bronze på base af marmor. Sign. Ed. Weber. H. 20 cm. L. 22 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud