2044/​843

Mogens Hansen (, Møbelfabrik)

Fritstående tre-personers sofa med ben af børstet stål, betrukket med brunt skind. Udført hos Mogens Hansen. L. 219.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.100 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.100 DKK
2.000 DKK