Paolo Cotani (f. Rom 1940, d. sst. 2011)
“Omaggio a Giacometti x 7”, august 1976. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 140×140. Uindrammet.
Proveniens: Galerie La Bertesca, Düsseldorf, Tyskland (etiket på bagsiden). Proveniens: Galerie Arnesen, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020