2417/1172
Ole W. Jacobsen, m.fl. (f. 1930, d. 2011)
Et sæt bestående af en ring af sterlingsølv prydet med fancy-cut kalcedon og et par manchetknapper af delvist forgyldt sølv. Ring B. 17 mm. Str. 54. Manchetknapper diam. 23 mm. (3)
To æsker medfølger. Ring er fra Ole W. Jacobsen.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 24. april 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud