873/​972

Per Bak Jensen (f. København 1949)

To ubetitlede fotografier, fra serien “Industrikvarter”. Signeret A/P Per Bak Jensen 88 og 1989 på passe partouterne. C-print. Lysmål 46×59 cm. (2)

Proveniens: Med udstillingsetiket på bagsiden a rammen fra Museum of Photographic Arts (MOPA), San Diego.

Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag