2431/147
Empire bakke af bemalt metal, oval form med to hanke, dekoreret med prospekt af antagelig Gammel Kalkbrænderi udenfor Classens Have på Østerbro. 19. årh. 78×55 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Vurdering
992834 |