1623/1656
16 champagneglas og -fløjter samt 8 champagneskåle, hovedsagelig dekoreret med slibninger. 19.-20. årh. H. 9–19,5. (24)
Let brugs- og alderspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Varia, 9. juni 2016
Vurdering
Hammerslag