2032/120
Fransk billedhugger, 19. årh.
Jeanne d'Arc. Betegnet Pierson, Vaucolours 1885, deposé. Figur af bronze. H. 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud