Zao Wou-Ki (f. Beijing 1921, d. Nyon, Schweiz 2013)
“A la gloire de l'image et Art poétique”. Sign. Zao Wou-Ki 76, 84/99. Udgivet af Ediciones Polígrafa, Barcelona. Trykt hos Bellini, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 50×75. Uindrammet.
Litteratur: Ågerup/Heede & Moestrup nr. 275.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020