2021/189
Carl Budtz-Møller (f. Rødby 1882, d. 1953)
“Gade i Positano”. Sign. C. Budtz-Møller Positano 1933, samt betegnet på blændrammen. Olie på lærred. 54×77.
Retoucheringer. Minimale krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud