1249/29
Heinrich Dohm (f. København 1875, d. sst. 1940)
Strandparti med optrukne fiskerbåde, antagelig fra Fanø. Sign. H. Dohm 32. Olie på træ. 60×81.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og antikviteter, 3. december 2012
Vurdering
Hammerslag
18 bud