2016/134
Chatol af egetræ, overskab med svungen top og to glaslåger, front med skriveklap og tre skuffer. Barokform. 20. årh.s begyndelse. H. 214. B. 103. D. 55.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag