2022/637
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
Komposition med får. Sign. Jais Nielsen 22 Bornholm. Akvarel på papir. Bladstørrelse 36×37. Uindrammet.
Papiret er gulnet. Mindre fugtpletter.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud