905/684
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Havets Sommer”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Paris juni 1973. Olie på lærred. 125×105.
Proveniens: Sælges på vegne af “Carl-Henning Pedersen sog Sidsel Ramsons Fond”.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag