2441/9012
Et par store Napoleon III kaminbukke af forgyldt bronze, hver med store vaser og gennembrudt balustrade prydet med ovale profil portrætter. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering