1918/627
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
“Dancing girl”. Sign. Appel, 108/499. Skulptur af bemalet lertøj Stemplet i bunden Reflex Modern Art Gallery. H. 30. B. 19. D. 9,5.
Original stand.
Moderne kunst og design, 30. april 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud