2438/​84

En samling bordsølv bestående af sidetallerken diam. 19,8 , ovalt fad. L. 29 samt større rundt fad diam. 33,5. Udført hos hhv. Cohr og Grann & lagly. 20. årh. Samlet vægt ca. 1298 g. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Begge fade graveret.

I Aarhus
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1083952 3.000 DKK