2034/209
Et par Charles X form kandelabre af patineret og delvis forgyldt bronze, kannelerede stammer på trepas fodstykker; hver til fire lys. 19. årh.s slutning. H. 64 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag