1307/82
Mary Elisa Havning (f. København 1888, d. 1972)
To børn i haven til Tersløsegård på Sjælland. Sign. monogram 1924. Olie på lærred. 60×73.
Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og antikviteter, 11. februar 2013
Vurdering
Hammerslag