1241/11
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Landskab med høje træer ved en lysning. Sign. C. Holsöe. Olie på lærred. 57×49,5.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier og antikviteter, 8. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag