877/​620

Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)

Grøn maske. Sign. på bagsiden EJ 1968. Olie på lærred. 101×73.

Litteratur: Per Hovdenakk: “Egill Jacobsen 2. Malerier 1965–80”, København 1985, nr. 1968/2.

Dette emne handles i fuldmoms

Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018

Vur­dering

150.000–200.000 DKK

Hammerslag

180.000 DKK