1416/1759
En samling nordeuropæiske fliser af fajance, dekoreret i polykrome farver med dyr, blomster og bygninger. 18.-19. årh. 13×13–38,5×25,5. (11)
Krakeleringer. Afslag. Misfarvninger. Flere restaurerede.
Varia, 17. april 2014
Vurdering
Hammerslag
42 bud