2432/323
To Egyptiske figurer af bemalet gips forestillende den ægyptiske konge Amen-em-hat II. 20. årh. H. 51 og 56. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Sortmalet buste med afslag på base.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud