Lin Utzon (f. Frederiksberg 1946)
Cirkulært unikafad af porcelæn, dekoreret med blå og transparent glasur. Oversiden med dediktaion fra kunstneren til Erik og Margit Brandt, 8/85. Sign. Lin Utzon. Kgl. P. Unik. H. 3. Diam. 33.
Proveniens: Erik Brandt.
Slitage i sølvfarvet bemaling/dedikation.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021