2005/​2046

Girard-Perregaux

Damearmbåndsur af forgyldt stål. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af 8 kt. guld. Omkreds 18 cm. Urets diam. 20 mm. 1970'erne.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 29. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

700 DKK

700 DKK
(Autobud) 650 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK