2005/2046
Damearmbåndsur af forgyldt stål. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af 8 kt. guld. Omkreds 18 cm. Urets diam. 20 mm. 1970'erne.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 29. januar 2020
Vurdering
Hammerslag