2421/157
Fransk tallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med figurer i udstrakt landskab, fane med stiliseret bladdesign. 19. årh. Diam. 24 cm.
Slitage på forgyldt rand.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024
Vurdering
Hammerslag