2045/2033
Damearmbåndsur af forgyldt sølv. Model Tank, ref. 557051. Quartz værk. Champange farvet skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Brun rem med Cartier C-spænde af double. Urets diameter 21×20 mm. 1990'erne.
Original æske og certifikat medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 4. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|