1834/​1521

Schwarzwald bjørn af udskåret og patineret træ. Omkr. 1900. H. 90 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på bladformet bakke. Vipper. Den ene tand limet. Revner.

Varia, 23. august 2018

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag