1834/1521
Schwarzwald bjørn af udskåret og patineret træ. Omkr. 1900. H. 90 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på bladformet bakke. Vipper. Den ene tand limet. Revner.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag