2008/259
Stort Napoleon III kaminur af sort marmor, patineret og forgyldt bronze, urhus med sovende putto, skive med plaketter af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 56. B. 47. D. 19.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Revne i glas på bagdør.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud