2005/66
To Barok væglampetter af bronze, gennembrudte lysarme støbt med dyr. Delvis 18. årh. H. 17. D. 26,5. (2)
Nyere vægstykke. Restaurerede. Sammensatte. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag