2005/​66 To Barok væglampetter af bronze, gennembrudte lysarme støbt med dyr. Delvis 18. årh. H. 17. D. 26,5. (2)

Be­skriv­el­se

To Barok væglampetter af bronze, gennembrudte lysarme støbt med dyr. Delvis 18. årh. H. 17. D. 26,5. (2)

Nyere vægstykke. Restaurerede. Sammensatte. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag