2436/359
Et par alterstager af patineret bronzeret metal, tresidet fodstykker med fødder i form af dyrhoveder, støbt med bladværk og perlestaf. 19. årh. H. 48. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mærker og pletter. Manglende pynte-påsætninger af glas.
Vurdering