2031/349
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Staldinteriør med køer og høns. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 34×51.
Proveniens: ABR auktion 100, 1958, nr. 274a.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag