Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Die Geschicte vom Teuren Brot”. Alle sign. Jorn 72, 29/30. Mappe med syv litografier i farver trykt på rispapir. Udgivet af Erker-Presse, St. Gallen. Bladstørrelse 76×56 og 56×76. Uindrammede.
Litteratur: Van de Loo nr. 418–424.
Intet at bemærke. Mint condition.
CoBrA, 1. december 2020