2049/​7582

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

“Die Geschicte vom Teuren Brot”. Alle sign. Jorn 72, 29/30. Mappe med syv litografier i farver trykt på rispapir. Udgivet af Erker-Presse, St. Gallen. Bladstørrelse 76×56 og 56×76. Uindrammede.

Litteratur: Van de Loo nr. 418–424.

Intet at bemærke. Mint condition.

CoBrA, 1. december 2020

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK

26.000 DKK